Wkładki ortopedyczne

Problem często zaczyna się u podstawy. Ponad 80% populacji cierpi z powodu skutków nadmiernej pronacji (stopa płasko-koślawa). Wkładki ortopedyczne Vasyli przywracają prawidłowe ustawienie kończyny dolnej nie utrwalając istniejących deformacji, przynoszą ulgę w bólu i zapewniają komfort użytkowania. Wkładki ortopedyczne to podstawa w zapobieganiu owrzodzeń  w przypadku cukrzycy i RZS. (więcej…)

Onychomatricoma

Objawy zażółcenia paznokcia i jego pogrubienie powodują, że wiele osób rozpoczyna domowe leczenie, głównie przeciwgrzybicze, preparatami dostępnymi w drogeriach i aptekach. Tymczasem objawy takie towarzyszą różnym patologiom płytki paznokciowej lub całego aparatu paznokciowego. (więcej…)

Stopy Seniora

Skrócenie twardych i pogrubiałych paznokci może stanowić nie lada wyzwanie dla Seniora, szczególnie, gdy ma on kłopoty ze wzrokiem, jak również dla członków rodziny, którzy mimo dobrych chęci nie zawsze są w stanie pomóc. (więcej…)

Czym jest Onychauxis?

Grube paznokcie same w sobie nie stanowią zagrożenia, ale często mogą oznaczać większy problem.

W przypadku paznokci pogrubiałych często mamy do czynienia po prostu ze starzejącymi się paznokciami, które wcale nie oznaczają żadnego procesu chorobowego. (więcej…)

Chory na cukrzycę w gabinecie podologicznym

U chorego na cukrzycę należy brać pod uwagę możliwość zakażenia każdej rany stopy. Jeśli Jesteś chory na cukrzycę, szczególnie zadbaj o swoje stopy. Idąc do wybranego gabinetu podologicznego, nie obawiaj się pytać o kompetencje podologa oraz przestrzeganie zasad higieny i sterylizacji narzędzi. Należysz do szczególnej grupy ryzyka, zadbaj o swoje zdrowie! (więcej…)

Stopy dziecka

Stopy niemowlaka i małego dziecka są płaskie z uwagi na dużą ilość tkanki tłuszczowej na podeszwie stopy, nie widać zatem typowych łuków stopy. Zaczynają się one wykształcać dopiero w wyniku procesu kostnienia oraz obciążenia stóp podczas chodzenia, szczególnie między 3 a 4 rokiem życia, gdy chód staje się płynny. (więcej…)